Každá tisícovka navíc se hodí aneb Jak na efektivní krátkodobý pronájem nemovitosti?

Každá tisícovka navíc se hodí aneb Jak na efektivní krátkodobý pronájem nemovitosti?

 

Mít nemovitost na pronájem a vytvořit si stabilní „pasivní“ příjem je snem mnoha Čechů. Ale pokud vynecháme velké investory, jen poměrně málo jednotlivců je v daném oboru skutečně úspěšných. V prvé řadě proto, že představy většiny lidí jsou od reality na míle vzdálené. A za další není snadné sehnat slušné a platící nájemníky. Východiskem může být krátkodobý pronájem přes služby typu Airbnb.

Dlouhodobý vs. krátkodobý pronájem

Jak klasický (tzn. dlouhodobý), tak krátkodobý pronájem mají svá pro i proti. V případě běžného pronájmu nebudete muset aktivně shánět nájemníky. Nemovitost pronajmete na delší dobu a o nic víc se nestaráte. Rozhodnete-li se však bydlení pronajímat na kratší časové úseky, může se stát, že delší dobu nezavadíte o vhodného zájemce. K výhodám patří flexibilita: kdykoliv můžete s pronajímáním přestat, nebo naopak nabídnout k pronájmu vlastní bydlení nárazově v době, kdy nečekaně odcestujete do zahraničí.

Pronájem na kratší dobu je výnosnější, ale pracnější

Další nespornou výhodou krátkodobého pronájmu je i vyšší zisk. V případě pěkného bytu či apartmánu na dobré adrese můžete vydělat i několik tisíc za noc. Tedy teoreticky – pokud se vám podaří zaujmout potenciální hosty více než konkurence.

Krátkodobý pronájem nemovitosti je poměrně pracný. Rozhodně ho nelze považovat za pasivní příjem – naopak počítejte s tím, že strávíte spoustu času vyhledávání a komunikací nájemníků, údržbou bytu a souvisejícími činnostmi. Nemusíte však zoufat, protože se nabízí řešení v podobě správy krátkodobého pronájmu odborníky z externí firmy.

Téměř nic nedělat a jen vydělávat

Svěříte-li svou nemovitost expertům, nebudete litovat. Kromě toho, že ušetříte spoustu času, se zvýší i výnos z pronájmu, a to až o polovinu. Jako dobrý volba se jeví například správa bytu pod taktovkou Let Me Inn – specialisté svým klientům přivítali více než 15 000 hostů a zajistili tisíce pětihvězdičkových hodnocení na platformách Airbnb a dalších.

Bližší informace a kalkulaci správy krátkodobého pronájmu najdete na letmeinn.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *