Jak na výběr developerské firmy

Již jste se rozhodli, že si obstaráte nový dům přes developerskou firmu. Nyní před vámi ale před stojí otázka: kterou z firem vybrat? V České republice existují desítky developerských firem, z nichž většina působí poblíž velkých měst, jako je Praha či Brno. Tedy v lokalitách s nejvíce rostoucí populací. Zde budete mít na výběr z nejvíce firem, naopak v některých regionech, především těch dále od velkých měst, bude váš výběr značně omezený.

Velkou nebo malou firmu?

Možná budete chtít hrát na jistotu a vyberete si největší a nejznámější developerskou firmu na trhu. Ovšem hrozí vám zde riziko, že taková velká firma s vámi nebude jednat individuálně a nebude mít zájem vyjít vstříc vašim specifickým požadavkům. Pokud si naopak vyberete menší firmu, můžete si být individuálním přístupem téměř jisti, ale na druhou stranu taková malá firma nemusí být na našem trhu ještě příliš zavedená nebo zkušená a nemůžete si být jisti, jestli je skutečně dobrá.

Zjistěte si více informací

Neměli byste si developerskou firmu vybírat jen podle velikosti či profesionálně znějícího názvu. Vždy si o firmě zjistěte co nejvíce informací!

V první řadě se zkuste zeptat známých, jestli již v minulosti využili služeb některé z developerských firem a jak s ní byli spokojeni.

Další možností je samozřejmě internet. V dnešní době naleznete o každé firmě mnoho informací. Můžete si pročíst informace o firmě na jejich webových stránkách. Tím ale získáte pouze základní informace o firmě. Jistě že každá z firem se bude tvářit jako ta nejlepší, proto si následně zkuste vyhledat i neoficiální informace.

Projděte si různá diskuzní fóra s tématikou stavby a koupi nemovitostí. Pokud o firmě žádné relevantní informace nenaleznete, nebojte se a na některém z fór sami vznést dotaz na zkušenosti s konkrétní developerskou firmou.

Pozor na smlouvu!

Pokud jste si již vybrali developerskou firmu, která se vám zdá být zcela profesionální, líbí se vám její přístup ke klientům a na internetu jste našli pozitivní reference, nepřestávejte být ostražití a to především před podepsáním smlouvy! O tom, jak je důležité si smlouvu pořádně prostudovat jsme vás informovali v jednom z minulých článků.

Také se podělte o své zkušenosti

Již jste se nastěhovali do nového domu a vaše spolupráce s developerem končí. Ať jste spokojeni nebo ne, zkuste se na internetu podělit o své zkušenosti! Můžete tak pomoci dalším potenciálním klientům při rozhodování a výběru developerské společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *