Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti

Nebankovní hypotéky bez registru, americké hypotéky bez registru, zpětný leasing nemovitosti. Co mají tyto pojmy společné? Jedná se o půjčky poskytované jinými subjekty, než jsou komerční banky. Jak se orientovat v nabídkách nebankovních hypoték?

Typy nebankovních hypoték na finančním trhu

Hypoteční úvěr nebo hypotéka je půjčka, za kterou ručíte nemovitým majetkem. Účel poskytnutí hypotečního úvěru může být různý.

U nebankovních hypoték rozlišujeme:

Americká hypotéka. Někdy také nazývaná „americká hypotéka bez registru“. Je to spotřebitelský úvěr, za který ručíte nemovitým majetkem. (Někteří poskytovatelé umožňují i ručení automobilem nebo jiným zbožím). Peníze z půjčky můžete použít k jakémukoliv účelu a splácet se dá jako kontokorent. Můžete kdykoliv doplatit zcela nebo vložit mimořádnou splátku.

Hypotéka na nemovitost nebo na rekonstrukci. Zaručena kupovanou nebo rekonstruovanou nemovitostí, případně nemovitostí třetí osoby. Není účelová a používá se i na refinancování jiných úvěrů.

Hypotéka na konsolidaci stávajících půjček. Zárukou je nemovitost. Pomocí nového úvěru na nižší úrokovou sazbu uhradíte nevýhodné půjčky okamžitě. Nadále splácíte nový úvěr. U nového úvěru si můžete prodloužit dobu splatnosti a snížit výši měsíční splátky.

Zpětný leasing nemovitosti. Nemovitost odkoupí leasingová společnost a vám ji pronajme až do doby úplného splacení dluhu. Po poslední splátce je nemovitost přepsána zpět do vlastnictví původního prodávajícího.

Poskytovatelé nebankovních hypoték

Nebankovní hypotéky u nás poskytují spořitelní a úvěrová družstva. Ta musí být registrovaná a splnit celou řadu zákonných podmínek. Finanční společnosti, které poskytují nebankovní hypotéky, mohou při posuzování žádosti postupovat podle individuálních potřeb klienta. To v praxi znamená, že nebankovní hypotéky bez registru jsou poskytnuty i v případě, kdy nemůžete doložit příjem nebo dokládáte nízkou výši příjmu, je proti vám vedena exekuce nebo máte z minulosti záznamy v registrech dlužníků.

Jak probíhá žádost a vyřízení

Zpravidla je poskytnutí americké hypotéky bez registru velmi rychlé. Vše můžete vyřídit z domova a není nutná žádná osobní schůzka. Po zaslání žádosti, vám specialista zpracuje konkrétní úvěrovou nabídku. Nabídka bývá zpracována nezávazně a zdarma. Poté zašlete nutné formuláře a schválení úvěru je otázkou i několika málo hodin.

Podmínky poskytnutí:

  • osoba starší 18 let,
  • nemovitost k zástavě,
  • doložení příjmů, případně ručení další osobou.

Nebankovní hypotéky bez registru jsou velmi rychle vyřízeny a jejich výhodou je především to, že finanční prostředky můžete použít podle svého uvážení. I na trhu nebankovních poskytovatelů existují rozdíly. Nechte si zpracovat několik nabídek a teprve po prostudování návrhů se rozhodněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *